Афанасенко Анатолій Митрофанович

Анатолій Митрофанович Афанасенко, народився в м.Хмільнику 31 березня 1934 року. Навчався у Хмільницькій школі №1.

Малювати почав з шкільних років.

Після служби в Збройних Силах почав трудову діяльність на Хмільницькій ткацькій фабриці художником-декоратором, де працював до виходу на заслужений відпочинок.

З 1952 року бере участь в районних та обласних виставках. Полотна  митця «Райдуга» і «Русалка польова» експонувалися на Всесоюзній виставці досягнень народного господарства в м.Москва.

1967 року робота Анатолія Афанасенка – мозаїчне панно «Весна» - удостоєна диплому першого ступеня на республіканській виставці в Києві.

Свою мистецьку вправність художник проявив у стилі коло центризм, а також працює в жанрі живопису та графіці.

За високі досягнення не одноразово нагороджувався дипломами обласного центру народної творчості, почесними грамотами Хмільницької РДА, районного відділу культури.

Вийшовши на пенсію, повністю присвятив свій час мистецтву образо творення. Як твердить сам майстер, його живопис – автобіографічний.

Є членом літературно – мистецького клубу «Золота троянда».

Найкращі роботи: «Радуга», «Луг цвіте», «Листя осені», «Польова мавка», «Пролісок», «Вишенька і Осінь». Роботи майстра: «Чорнобильська», «Дерево Чорнобиля», «Біженці» - просто пронизують болем і горем.

Його твори експонуються на постійних виставках, що діють при КЗ «Хмільницький районний будинок культури» та конференц-залі міської ради. Роботи митця знаходяться у приватних колекціях шанувальників мистецтва України, США, Австралії.

"Весна".Полотно.Олія.2004.

"Польова русалка". Полотно.Олія.2004.