Березнянський регіональний центр біорізноманіття

Увійди в ліс другом і він віддячить тобі сповна …

Аптека зелена, зелена аптека!

Від тебе й від мене вона недалеко.

Зелена аптека лежить навкруги:

Зелені горби і зелені луги, зелені луги,

зелені сади, і ліси, і поля –

уся наша рідна квітуча Земля!

В.Кочевський

Як гарно в лісі! Ліси дарують нам красу і затишок. Вони дають велику користь. Зеленими легенями Землі називають ліси. Адже вони збагачують повітря киснем, таким необхідним для життя! Очищують повітря від пилу та бруду, зменшують швидкість шалених вітрів. Від наявності лісів залежить рівень води в річках та рясний урожай на полях.

З лісу, зазвичай, люди повертаються не з порожніми руками, а з ягодами, грибами, горіхами, цілющими травами.

Ліси – це зелена скарбниця здоров’я.

Березнянський регіональний центр біорізноманіття сформований в межах Хмільницького району, на стику із елементами екомережі Хмельницької області, та займає площу 1385,2га. Центр охоплює лісові масиви між селами Чудинівці, Березна, Крутнів, Лозова, Думенки, об’єднує лісові біоцентри, які сформувались на основі заповідних урочищ «Березнянський ліс» і «Дубина». Охороняються цінні високопродуктивні дубові насадження віком до 100 років. У межах цього регіонального центру зростають види Червоної книги України: гніздівка звичайна, зозулині сльози яйцевидні, скоп олія карніолійська. Виявлено такі рослинні угрупування Зеленої книги України: асоціації грабово-дубового лісу волосистоосокового та яглицевого; асоціація мішаних дубових лісів з дуба звичайного, ведмежоцибулевих.