Ладигіна Тетяна Миколаївна

Відомою майстринею-вишивальницею в нашому краї є Ладигіна Тетяна Миколаївна. Ця звичайна жінка родом з чудового та мальовничого села Воронівці, Хмільницького району, Вінницької області. Мудра, розважлива, вже більш як чверть залишається вірною своїй любові до рукотворної краси. Її рушники, наволочки, картини, ікони та килимки, вишиті «хрестиком», давно розійшлися по світу. Талант майстрині багатогранний, він б’є ключем працелюбства та любові до традицій рідного народу і є взірцем для майбутніх поколінь.

Любов до мистецтва Тетяна Миколаївна перейняла від матері, яка, за словами вишивальниці, рукодільниця від Бога. «Мама знає про значення чи не кожного символу. Розповідати про це може безкінечно. Я змалку любила дивитися, як вишивала мама» - розповідає майстриня. Тому пані Тетяна з голкою і барвистою ниткою не розлучається з дитинства.

Роботи пані Тетяни не можуть не дивувати. Свої роботи вона не продає, а охоче їх дарує та надає для представлення на виставках з нагоди обласних та районних свят.

Хата Тетяни Миколаївни нагадує музей вишивки. І всі ці шедеври носять у собі тепло рук та безмежну любов жінки, адже всі вони створені з душею, з насолодою.

У 2007 році презентувала колекцію своїх вишивок на Вінницькому обласному фестивалі, присвяченому 75-річчю Вінницької області.

Її роботи неодноразово експонувалися у Воронівцях, Уланові, Хмільнику, Вінниці, Києві.

Тож є надія, що мистецтво вишивки не згасне, як, на жаль, згасли або згасають інші народні промисли.