Храм на честь Покрови Пресвятої Богородиці

21 липня 2017 року, в селі Лозна Хмільницького району закладено капсулу на будівництво храму Української православної церкви Київського патріархату.

Звершив чин заснування храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці. По прибутті владику зустріла і привітала голова Лознянської сільської ради Світлана Якушевська разом з віруючими, вручивши Йому коровай і квіти. Настоятель парафії ієрей Петро Давиденко запросив владику звершити чин заснування храму. Після звершення богослужіння, під час якого був закладений наріжний камінь та пам’ятна капсула, владика звернувся до віруючих Свято-Покровської громади с.Лозна з архіпастирським словом.
   Також зі словами вітання до парафіян звернулись і представники влади, які прибули разом з архієпископом Михаїлом на молитву. Благодійники, які допомагають будувати храм, та голова сільської ради поздоровили жителів села зі святом заснування церкви.
   Участь у заході взяли заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Салецький, голова Хмільницької районної державної адміністрації Євгеній Буткевич, голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич, духовенство, жителі громад. Було освячено наріжний камінь і закладено капсулу на будівництво храму Святого Рівноапостольного князя Володимира УПЦ КП в селі Уланів та храму на честь Святої Покрови Богородиці Діви УПЦ КП в селі Лозна. В капсулі є дата початку будівництва храму та вказані імена меценатів.

Чин освячення наріжного каменю звершив Високопреосвященніший Архієпископ Михаїл Вінницький і Брацлавський УПЦ КП.

У цей день відбувся Собор духовенства району.