Загородній Микола Андрійович

Загородній Микола Андрійович, народився 05.08.1954 року в селі Веселий Кут Тальнівського району Черкаської області. Випускник Українського інституту інженерів водного господарства. Із 2007 року очолює народну аматорську кіностудію «Гіпаніс» при Хмільницькому районному Будинку культури. Плідно працює як режисер-документаліст. 2008 року його фільм «Хмільницький самородок» нагороджений дипломом І ступеня обласного конкурсу аматорського кіно «Кінометр». З’явилася ідея відтворити на екрані творчі портрети відомих постатей Хмільницького краю. 2010 року виходить перший фільм цього циклу – «Високе небо Анатолія Афанасенка», який стає лауреатом «Кінометра» та регіонального кінофестивалю «Сузір’я Надгориння». Наступним сучасником, кінообраз якого створив режисер, був краєзнавець, поет, публіцист Микола Дорош. Фільм про нього – «Ріка його долі» - отримав спеціальний приз за майстерне відкриття образу сучасника на кількох фестивалях аматорського кіно. 2011 року на кіностудії «Гіпаніс» відтворено одну із маловідомих сторінок із автобіографії українського письменника, мовознавця Бориса Антоненка-Давидовича, саме в той період коли письменник проживав в селі Білий Рукав. Фільм носить назву «Із берега розстріляних світів». Ця художньо-документальна стрічка була фіналістом V Міжнародного фестивалю аматорського кіно «Кінокімерія» в місті Херсоні.

Член Національної спілки краєзнавців України.

2012 року Микола Загородній відтворив на екрані творчу постать майстра подільської витинанки Дмитра Власійчука.

В подальших планах режисера-аматора продовжити кіно-галерею відомих на Поділлі людей.

"Весна на Бугу".Картон.Олія.30х40.2012

"Хотинська фортеця".Полотно.Олія.50х70.2013