Хмільниччина туристична

Апітерапія. Сон на вуликах

  “Бджолині піраміди” — це унікальне поєднання прекрасної чистої природи, заспокійливих звуків та ароматів пасіки, ні з чим незрівнянного відпочинку та якісного оздоровлення всього організму.

   Хуторок розміщений в чудовому Подільському краї – Хмільнику – місті-курорті державного значення, серед густого зеленого лісу з чистим повітрям. Оздоровчий комплекс розташовано на красивій доглянуті території, засадженій квітами та зеленню, де на пасіці гудуть бджоли та пахне медом.
“Бджолина піраміда” являє собою особливий будиночок, виготовлений з натуральної екологічно чистої термодеревини. В проекті будиночка використано принципи енергетичної піраміди, що акумулює в собі позитивну енергію, тим самим посилюючи оздоровчий ефект бджолиної терапії; а також принцип “золотого перетину” (сечения), за яким створено саму людину та все живе на Землі.

   Перебування на пасіці є цілющим само по собі. Повітря насичене корисними фітонцидами, ароматами меду, квітів, пилку, перги та воску – все це позитивно впливає на нервову, травну, серцево-судинну системи, лікує алергічні захворювання та захворювання дихальних шляхів.

   Під час відпочинку на вуликах Ви отримуєте цілий комплекс лікувальних факторів:
1. Бджолина сім’я в вулику впливає на людину своїм біополем, зцілюючи організм на всіх рівнях. При перевірці біополя за допомогою спеціальних приладів було встановлено, що після відпочинку — а ще краще сну — на вуликах, енергетика біополя людини посилюється в 5 разів!
2. Мікровібрації в вулику, які створюють бджоли своїми крильцями та тільцем, є особливим лікувальним вібромасажем для людини, ефект від якого посилюється монотонним заспокійливим гудінням. Член Академії медико-технічних наук Росії В’ячеслав Федоров в своїх роботах стверджує, що біологічна мікровібрація є незамінним фактором та ресурсом гарного здоров’я та активного довголіття. Така терапія впливає на кожну клітинку людського організму, оздоровлюючи та зцілюючи його.

3. Особливі повітря та атмосфера “Бджолиних пірамід” доповнюють весь лікувальний комплекс. Мікрочасточки пилку, нектару та меду разом з цілющою енергетикою піраміди створюють в будиночку свій незвичайний мікроклімат, оздоровлюють тіло і душу. Цілющими для людини є запахи меду, квітів, бджолиної отрути, пилку та нектару, а також заспокійливе монотонне гудіння бджіл. Як результат такого оздоровлення Ви отримуєте:

• заспокоєння нервової системи;

• підвищення працездатності;

• покращення психічного та емоційного стану;

• нормалізація кров’яного тиску;

• якісний здоровий сон.

   Коли бджоли беруть нектар з квітів та у вулику осушують його, перетворюючи на мед, в повітря випаровується велика кількість фітонцидів – монозапахів та складних квіткових сполук. Ці фітовітаміни насичують кров та покращують роботу серця.

   Для випаровування вологи зі стільників, бджоли здійснюють активний рух в вулику та створюють мікровібрації, що відновлюють та оздоровлюють організм людини:
• очищують та лікують сечостатеві шляхи;

• покращують роботу нирок;

• відновлюють еластичність судин;

• знімають болі в спині та м’язах, стимулюють роботу суглобів.

   Лікуватися бджолиними укусами люди почали вже давно. У папірусах стародавнього Єгипту, створених кілька тисячоліть тому, описані вражаючі лікувальні властивості бджолиної отрути.

Що лікує апітерапія?

1. Нервова система.

Бджолина отрута в невеликих дозах виробляє збудливий ефект, а у великих дозах - заспокоює. Ефективно допомагає справлятися з болями різного походження, має проти судомний ефект. Крім того, апітерапія сприяє покращенню настрою, пам'яті, лікує безсоння. Вона знижує набряк головного мозку, посилює мозковий кровотік. Можна за допомогою бджолиної отрути знизити алкогольну і нікотинову залежність. Застосовують його при лікуванні остеохондрозів, невритів, невропатії, заїкання, тремор кінцівок, тиків, мігреней. Допомагає при ДЦП, наслідки інсультів, грижах дисків хребта, депресії, фобії, істерія. Використовують бджолина отрута при лікуванні розсіяного склерозу, паркінсонізму, парезів, паралічів і поліомієліту.

2. Серцево-судинна система і система кровотворення.

Апітерапія дозволяє розширювати судини і знижувати артеріальний тиск. Вона сприяє поліпшенню роботи серця, зменшує рівень шкідливого холестерину. Бджолина отрута використовується як антикоагулянту, антиагреганти, він має антиаритмічну ефектом, призводить до збільшення об'єму циркулюючої крові. Застосовується апітерапія при таких захворюваннях: ІХС, стенокардія, наслідки інфаркту міокарда, гіпертонічна хвороба, варикозне розширення вен, тромбофлебіт судин нижніх кінцівок, аритмії, міокардити, кардіоміопатії. Допомагає також при анеміях.

3. Дихальна система.

Бджолина отрута сприяє розширенню бронхів і розрідженню мокротиння. Він має відхаркувальну ефектом. Показує відмінні результати в лікуванні хронічних бронхітів, бронхіальної астми, наслідків плевритів, пневмосклерозу.

4. Травна система.

Апітерапія стимулює перистальтику шлункового і кишкового тракту, роботу печінки, а також підвищує кількість вироблюваних травних ферментів, шлункового соку і жовчі. Бджолина отрута має противиразкових ефектом і застосовується при лікуванні виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки поза загостренням, хронічного гастродуоденіту, жовчно-кам'яної хвороби та хронічного геморою.

5. Опорно-руховий апарат. 
За допомогою апітерапії лікують деформуючий остеоартроз, інфекційні та алергічні артрити, хвороба Бехтерева, ревматоїдний артрит, м'язові контрактури і контрактури Дюпюітрена.

6. Ендокринна система.

Підсилює вироблення кортикостероїдів надпочечниками. Покращує роботу щитовидної залози та статевих залоз. Сприяє зниженню рівня цукру в крові. Лікують: тиреотоксический зоб, цукровий діабет 2 типу.

7. Дерматологія: псоріаз, екзема, нейродерміт, шкірний свербіж різної локалізації, дерматити.

8. Очні хвороби: глаукома, прогресуюча короткозорість або далекозорість, іридоцикліти.

9. Сечостатева система: патологічний клімакс, порушення менструального циклу, трубне і гормональне безпліддя, хронічний аднексит. У чоловіків - хронічний простатит, імпотенція, аденома простати.

Протипоказання до апітерапії:

- непереносимість бджолиної отрути;

- туберкульоз;

- вагітність;

- гострі та хронічні інфекційні захворювання у період загострення;

- ниркова, печінкова недостатність;

- хвороба Адиссона;

- годування груддю;

- вакцинації (протягом одного місяця після вакцинації).